Catherine Ivill/Getty Images

05.08.2019 | 22.49 > 23:20

Uspešan debi Kokua na klupi Ovnova

U poslednjem meču prvog kola Čempionšipa fudbaler Derbi Kauntija savladali su u gostima Hadersfild rezultatom 2:1.

Filip Koku

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Derbi Kaunti je bio bolji u prvom poluvremenu i došao je do prednosti u 22. minutu posle greške štopera Tomija Elfika, ali i golmana Grabare.

Sve je to iskoristio Tom Lorens koji je prešao celu odbranu Terijera i zatresao mrežu domaćeg tima.

Samo tri minuta kasnije je Lorens duplirao prednost Ovnova.

Tek tada je Hadersfild zaigrao bolje i posle tačno pola časa igre mladi Holanđanin Bakunja iznudio je jedanaesterac,a uspešno ga je izveo Grant, prošle sezone najbolji strelac Hadersfilda u Premijer ligi sa četiri data gola.

Derbi Kaunti je tako nastavio sa dobrim partijama na startu sezone, pošto nije izgubio u prvom kolu poslednjih 11 godina.

Nastavile su se i dobre partije protiv Hadersfilda jer imaju bolji međusobni skor - izgubili su samo dve u poslednjih 14 utakmica.

Bila je to premijera novog menadžera Derbi Kauntija Filipa Kokua, koji je na klupi Ovnova zamenio Frenka Lamparda.

Lids i Šefild Venzdej su na prvom mestu na tabeli Čempionšipa , pošto posle prvog kola imaju najbolju gol razliku.

Mečeve Čempionšipa pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.