10.08.2019 | 20.14 > 20:19

Jurgorden čuva čelo, Estersunds se izvukao

Fudbaleri Jurgordena ubedljivo su savladali Sirijus rezultatom 3:0 u okviru 19. kola švedskog prvenstva.

Djurgården, IK Sirius

SK

Pred oko 14.000 svojih navijača, klub iz Stokholma je već posle nešto više od pola sata obezbedio trijumf. Jurgorden je poveo u šestom minutu preko Kurtisa Edvardsa, a potom su strelci bili Mohamed Buja Turaj i Džonatan Ring, dok je konačan rezultat u poslednjim trenucima postavio Fredrik Ulvestad.

Za Jurgorden je to bio 12. trijumf ove sezone, posle kojeg na čelu tabele ima 41 bod, četiri više od Malmea i AIK, koji imaju po utakmicu manje. Sirijus ne na 12. poziciji sa 18 bodova.

U jedinoj preostaloj utakmici subotnjeg programa, Sundsval i Estersund su igrali 1:1. Domaći tim, koji za pobedu ne zna od aprila, vodio je od desetog minuta golom Olivera Berga, ali je bod Estersundu doneo Dino Islamović iz penala u 81.

Estersund na desetom mestu ima 21 bod, dok je Sundsval na začelju sa 12 bodova.