11.08.2019 | 15.32 > 15:47

Slavlje Evergrandea u Pekingu, titula na vidiku

U derbiju ne samo 22. kola već i čitave sezone kineske Superlige Gvangdžou Evergrande savladao je u gostima Peking Guan 3:1 i na taj način povećao prednost na vrhu tabele.

Paulinjo

Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Paulinjo

Duel dve prvoplasirane ekipe na tabeli ekipa Fabija Kanavara dočekala je sa četiri boda prednosti i već u 10. minutu došla u vođstvo posle sjajnog gola Paulinja. Na novi gol čekalo se svega sedam minuta, kada se posle kornera odlično snašao Žang Juning i lepo savladao golmana Liuja, pošto ga je uhvatio na krivoj nozi.

To je bio rezultat prvog poluvremena, a u drugom agresivno su krenuli gosti, napravili nekoliko stopostotnih šansi i gol je samo visio u vazduhu. Do njega se došlo u 52. minutu, kada se odlično snašao Elkeson i ponovo doneo vođstvo Evergrandeu. Brazilac je u odličnoj formi, pošto mu je to sedmi pogodak u poslednjih pet mečeva. Konačnih 3:1 sedam minuta kasnije postavio je Jang Liju, na asistenciju Elkesona, za velika tri boda. Sada Evergrande osam kola pre kraja ima sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Peking Guan i na pragu su povratka titule u Gvangdžou.

U meču između Čongčing Lifana i Tijanđina Tijanhala nije bilo pobednika. Meč je završen 1:1, a oba gola bili su autogolovi.