Oleg Nikishin/Getty Images

12.08.2019 | 03.59

Zlatan šutirao 15 puta i ostao bez gola, LA bez bodova

Los Anđeles Galaksi je poražen u MLS ligi od Di Si Junajteda na gostovanju 2:1, a isti rezultat je bio i u duelu Filadelfije i Hjustona kao i Atlante i Njujork Sitija. Najzanimljiviji meč odigrali su Los Anđeles FC i Njujork Red Buls, a u tom duelu slavio je tim iz Kalifornije 4:2.

Zlatan Ibrahimović

Katharine Lotze/Getty Images

Di Si Junajted je derbi sa Galaksijem igrao bez Vejna Runija pa smo tako ostali uskraćeni za duel dva bivša igrača Mančester Junajteda. Ipak tim iz Vašingtona je prvi poveo golom Pola Ariole u 28. minutu. Početkom drugog poluvremena je izjednačio Alvarez, a Galaksi više nije postizao golove iako se svojski trudio najviše Zlatan Ibrahimović. Šveđanin je imao 15 šuteva ka golu domaćina, ali samo je jedan išao u okvir gola. Pobedu Di Si Junajtedu je doneo Lukas Rodriges u 77. minutu.

U 18. minutu duela Filadelfije i Hjustona Pržibilko je doneo prednost Junionu, a izjednačenje za Dinamo je krajem prvog poluvremena doneo Ramirez. Konačnih 2:1 za Filadelfiju je u 78. minutu postavio Džek Eliot.

Atlanta je identičnim rezultatom slavila protiv Njujork Sitija. Dva gola je za aktuelne šampione postigao Đosef Martines u 42. i 63. minutu. Heber je smanji za Siti u 81. mintutu i bio je to samo počasni pogodak.

Čak četiri gola viđena su u prvom poluvremenu duela LAFC i Red Bulsa. Harvi je doneo prednost domaćem Los Anđelesu, da bi Blesing uvećao prednost te ekipe. Red Bulsi u finišu prvog poluvremena dolaze do izjendačenja i to najpre golom Kaseresa u 42. minutu i autogolom Milera u 45.

U drugom poluvremenu je najpre Vela iz penala doneo vođstvo Los Anđelesu u 61. minutu, a pobedu je u 72. overio Segura.