Getty Images/Stuart Franklin

13.08.2019 | 15.40 > 15:42

Trojka Đangsua protiv Henana

Fudbaleri Đangsu Suninga pobedili su Henan na svom terenu u 22. kolu kineske Superlige rezultatom 3:0.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

Sva tri pogotka u Nanđingu viđena su u drugom poluvremenu.

Domaći su do prednosti došli u 47. minutu, kad je Eder, nekadašnji napadač Sampdorije i Intera, natrčao na centaršut Luo Đinga i volej udarcem poslao loptu u rašlje.

Na 2:0 povisio je Aleks Teišeira iz penala u 66. minutu, da bi konačan rezultat postavio Ksije Pengfei pogotkom sa distance u 80. minutu.

Suningu je to prvi trijumf posle dva uzastopna remija i sad je peti na tabeli sa 34 boda. Henan ostaje deseti sa 27 poena.