Kina: Šangaj SIPG slavio, pa izborio drugo mesto

U sredu su odigrana tri meča 22. kola Super lige Kine.

Šangaj SIPG

Getty Images, Matt Roberts

Šangaj SIPG

U utakmici 22. kola kineske Superlige aktuelni šampion Šangaj SIPG savladao je Tjanđin Tedu rezultatom 5:1 i izborio drugo mesto na tabeli.

Ravnopravno se igralo u prvih 45 minuta, oba tima su u duel ušla oslabljena, zbog povrede za domaće nije igrao Hulk, a u gostuju'em timu suspendovan je bio Džonatan.

Domaći su poveli u 10. minutu, asistenciju Arnautovića u četvrti gol u sezoni upisao je Lu Venđun. Gosti su uzvratili osam minuta kasnije, kada je bivši reprezentativac Nemačke i igrač Bajerna Sandro Vagner glavom zakucao loptu u gol.

U prvom poluvremenu, tri puta je pogođen okvir gola.

Odmah na startu drugog dela igre, trener domaćih Vitor Pereira izvršio je dvostruku izmenu, ušli su Li Šenglong i Odil Ahmedov. Promenio je formaciju svog tima i krenuo na pobedu.

Tri minuta kasnije spektakularan gol postigao je Marko Arnautović, šutem sa dvadesetak metara, to mu je četvrti gol na pet mečeva. Šenglong je povisio na 3:1 u 71. a u 85. Huihang je iskoristio prodor Amhedova i povisio na 4:1. U 90. minutu tačku na utakmicu stavio je Ahmedov, desetu asistenciju Oskara u prvenstvu pretvorio je u poslednji gol na meču. Jedina loša stvar za SIPG pred odlučujuće mečeve u FA kupu Kine i azijskoj Ligi šampiona je povreda zadnje lože Arnautovića.

U ostalim mečevima, Peking Renhe je izgubio od Hebeija 2:1, dok je Gvangdžou RiF Dragana Stojkovića Piksija poražen na gostovanju Šenženu 4:0. Njegova ekipa je dobila dva crvena kartona na duelu, utakmicu je ranije zbog isklučenja završio Duško Tošić.

U četvrtak na SK1 od 13:35h pratite duel Dalijana i Peking Guana.