15.08.2019 | 07.01

MLS: Ibrakadabra pogađao za pobedu LA Galaksija

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija savladali su na svom terenu Dalas sa 2:0, čime su prekinuli niz od tri vezana poraza. Oba gola postigao je Zlatan Ibrahimović.

Zlatan Ibrahimović

Alexander Hassenstein/Getty Images

Iako su gosti bili odvažniji u napadu, nisu mogli do pogotka. Za promašaje su kažnjeni u drugom poluvremenu, kada je Ibrahimović postigao dva gola.

Ekipa iz Los Anđelesa je povela u 68. minutu, kada je Šveđanin primio loptu unutar kaznenog prostora i smestio je uz levu stativu.

U 81. je Redži Kanon napravio faul koji je kažnjen penalom. Siguran sa bele tačke bio je Ibrahimović. Švedski fudbaler je došao do 18. gola u 20. utakmici.

Los Anđeles Galaksi je treći na Zapadu, sa bodom manje od Minesote, koja je savladala Kolorado sa 1:0.

Portland Timbersi su na domaćem terenu savladali Čikago Fajer sa 3:2.

Već posle 21. minuta domaći tim je imao prednost od 2:0 - precizni su bili Morejra i Fernandes. Već u 30. su gosti ostali sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Kataji.

Uspela je ipak ekipa Veljka Paunovića da smanji zaostatak, zahvaljujući goli Nikolića u 74. minutu. Ipak, sve dileme oko pitanja pobednika rešene su dva minuta pre kraja, kada je Fernandez postigao svoj drugi gol. Poraz ekipe iz Čikaga ublažio je Sapong, pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Portlan je zabeležio 11. pobedu, pa je sedmi na zapadu. S druge strane, čikago je sa 11 poraza na 10. mestu na Istoku.

U ostalim mečevima Orlando je savladao Kanzas sa 1:0, a Ril Solt Lejk je bio bolji od Sijetla sa 3:0.