Getty Images/Stuart Franklin

16.08.2019 | 04.40 > 04:41

Sudamerikana: Kolon četvorkom u revanšu do polufinala

Fudbaleri Kolona plasirali su se u polufinale Kopa Sudamerikana pošto su u revanšu na svom terenu savladali Suliju iz Venecuele sa 4:0 i tako nadoknadili poraz iz prvog duela od 1:0.

Kopa Sudamerikana

Buda Mendes, Getty Images Sport

Sva četiri pogotka u Santa Feu viđena su u drugom poluvremenu. Domaći su u vođstvo stigli preko rezerviste Morela u 47. minutu, da bi na 2:0 povisio Rodriges u 65.

Nade gostima da bi mogli da izbegnu poraz i prođu dalje raspršene su od 73. do 77. minuta, kad su Benites i Leon dobili crvene kartone, pa je Sulija ostala sa devetoricom.

Do kraja je argentinski predstavnik iskoristio brojčanu nadmoć i preko Čankalaja u 82. i Lertora u 89. potvrdio trijumf.

Rival Kolona u borbi za finale biće pobednik dvomeča Atletiko Mineiro - Ekvidad.