Getty Images

16.08.2019 | 22.50

Čempionšip: Slavlje Fulama, gol Mitrovića

Odigrana je prva utakmica trećeg kola Čempionšipa. U duelu doskorašnjih Premijerligaša, Hadersfilda i Fulama, slavila je ekipa iz Londona 2:1.

Aleksandar Mitrović

Alex Davidson/Getty Images

Gosti su poveli golom Aleksandra Mitrovića u 51. minutu. Iskoristio je veliku grešku veziste domaćih Bakunje i glavom zatresao mrežu. To je njemu drugi pogodak u sezoni. Treba dodati da je srpski fudbaler dao golove na dva uzastopna meča još od septembra prošle godine. Šest minuta kasnije domaći su izjednačili preko Granta, koji je trenutno najbolji strelac lige sa tri gola.

Konačan rezultat postavio je Kavaljero u 80. minutu, posle izuzetno preciznog udarca iskosa sa leve strane. Njemu je to prvi gol u dresu Fulama. Inače, ovaj meč je bio izuzetno važan za domaćeg trenera Jana Ziverta, pošto Hadersfild ne zna za pobedu od februara. Fulam je trenutno na trećem mestu na tabeli.

U subotu od 16h na SK3 gledajte duel Notingem Foresta i Birmingema.