Catherine Ivill/Getty Images

17.08.2019 | 14.39 > 14:42

Petrovićev Saporo deklasirao Šimicu, Hirošimi derbi

Fudbaleri Hirošime slavili su u gostima u meču 23. kola japanske Džej-lige protiv ekipe Tokija rezultatom 1:0.

Masashi Hara/Getty Images

U prvom poluvremenu nije golova, a junak meča bio je Kašiva, koji je u 61. minutu postigao gol, nakon asistencije Kavabea.

Nakon derbija kola Tokio je na prvom mestu na tabeli sa 48 bodova, četiri više od drugoplasirane Kašime.

Hirošima je na četvrtoj poziciji sa 39 bodova.

Kašima je takođe u gostima savladala Oitu sa 1:0.

Jedini strelac na meču bio je Soma u 71. minutu.

Kašima je druga sa 44 boda, dok je Oita na osmom mestu sa deset bodova manje.

Saporo srpskog trenera Mihaila Petrovića je sa 8:0 deklasirala Šimicu.

Songkrasin je otvorio goleadu u 10. minutu, a u prvom poluvremenu se u strelce upisao još Botrojd u 24. minutu.

Šindo je pogodio za 3:0 u 49. minutu, da bi Suzuki u 57. povisio na 4:0.

Botrojd je ponovo pogodio u 75. minutu, a het-trik je kompletirao četiri minuta kasnije.

Fukumori je bio precizan za 7:0 u 84. a konačan rezultat postavio je Songkrasin u 90. minutu.

Saporo je šesti na tabeli, dok je Šimicu sa 28 bodova na 12. poziciji.

U ostalim mečevima 23. kola japanske Džej-lige Kobe je bio bolji od Urave sa 3:0, Sagan Tosu je u gostima pobedio Šonan 3:2, Vegalta Sendai i Kavasaki remizirali su rezultatom 2:2, dok je C-Osaka bila bolja od Jokohame u gostima 2:1.