18.08.2019 | 04.30 > 04:45

Brazil: Flamengo surovo kažnjava u derbiju Rija

Jedan od najvećih brazilskih derbija je onaj gradski Rija de Žaneira između Vasko da Game i Flamenga. Upravo su dve ekipe podelile megdan u 15. kolu Serije A, a slavili su gosti prilično ubedljivo 4:1.

Flamengo

Bruna Prado/Getty Images

Prvi gol viđen je tek u 42. minutu, a strelac je bio Bruni Enrike. Flamengo je na poluvreme otišao sa minimalnom prednošću, a već u 51. minutu isti igrač duplira vođstvo. Vasko je uspeo da se vrati u meč golom Kastanja u 59. minutu, iako je neposredno pre toga Pikaču promašio penal. Ipak, samo tri minuta kasnije Gabrijel vraća dva gola razlike. U 82. minutu Cezar je promašio i drugi jedanaesterac za Vasko, a kazna je usledila u narednom napadu, kada je penal dosuđen Flamengu, a siguran realizator najstrože kazne bio De Arasketa za konačnih 4:1. Flamengo je drugi iza Santosa sa dva boda zaostatka, dok je Vasko tek na 15. mestu.

Ostali rezultati: Korintijans - Botafogo 2:0, Fortalesa - Internasional 0:1, Atletiko Paranense - Atletiko Mineiro 1:0, Gremio - Palmeiras 1:1.