Japan: Fenjeraši do spasa u nadoknadi, Ebesiliju klupa

Masashi Hara/Getty Images

U nedelju ujutru su na programu u japanskoj Džej ligi bila dva meča 23. kola, a oba su završena remijem 1:1. Bodove su podelili Macumoto Jamaga i Nagoja, kao i Gambo Osaka i Džubilo Ivata.

Jamaga je kod kuće vodila sa 1:0 od 80. minuta protiv Nagoje, a strelac jedinog gola za domaće bio je Rio Nagaji. Ipak, bod gostima u 90+2. minutu doneo je Šunei Akasaki.

Macumoto Jamaga, kojoj je to bila 11. utakmica bez pobede u svim takmičenjima, nakon remija se nalazi na pretposlednjem mestu tabele sa 20 bodova, a Nagoja ima 31 i trenutno su deveti. U narednom kolu Jamaga će igrati protiv Urave u gostima, dok će Nagoja dočekati Jokohamu.

Rezultat 1:1 stajao je na semaforu i po završetku meča između Gambo Osake i Džubilo Ivate, a na tom meču konačan rezultat postavljen je još kasnije – u 90+5. minutu! Pre toga je bilo uzbuđenja – već u 15. minutu brazilski napadač Lukijan dobio je drugi žuti karton (prvi je dobio tek tri minuta pre toga), a prednost igrača više ubrzo je iskoristio domaćin koji je u 44. minutu poveo golom Kosukea Onosea.

Ipak, u spomentuom 90+5. minutu Masato Nakajama bio je precizan sa bele tačke i doneo bod timu iz Ivate postavivši konačnih 1:1. Nekadašnji fudbaler Crven zvezde Ebesilio presedeo je čitav meč na klupi Ivate.

Ivata je osvojila prvi bod nakon tri uzastopna poraza, a i dalje su na začelju tabele sa 18 poena, dok je Gambo Osaka nakon četvrtog uzastopnog remija 13. sa 27 bodova i u narednom kolu gostuju Kašimi.

U nedelju je Hirošima bila bolja od Tokija, a Saporo Mihaila Petrovića bio je ubedljiv.