Puškaš dvaput strelac za bolnu lekciju Kardifu

Alessandro Sabattini/Getty Images

U poslednjem meču trećeg kola Čempionšipa Reding je na domaćem Madejski stadionu ubedljivo slavio protiv Kardifa sa 3:0 (2:0) i tako došao do prvih bodova u novoj sezoni.

U 25. minutu Reding je došao do vođstva, a strelac je bio rumunski internacionalac George Puškaš, koji je pogodio na asistenciju ofanzivca iz Gane Endrua Jiadoma. Već 15 minuta kasnije Puškaš je ponovo pogodio i duplirao vođstvo domaćih – ovoga puta asistent mu je bio Džon Svift.

Puškaš je mladi reprezentativac Rumunije, a na nedavno završenom Evropskom prvenstvu za mlade u Italiji bio je u idealnom timu turnira. Bio je ovo sjajan ligaški debi za njega, pošto je na debiju u Kupu takođe postigao gol.

Meč je potpuno razrešio upravo Svift u 83. minutu, a drugu asistenciju na susretu tada je zabeležio Jiadom.

U 90+1. minutu imao je Reding ogromnu priliku da povede sa čak 4:0, ali je jedanaesterac promašio Jaku Meite.

Bilo je to prvi put u tekućoj sezoni da je Reding osvojio bodove, pošto su od „Kraljevića“ u prva dva kola bolje bile ekipe Šefild Venzdeja i Hal Sitija. Sa druge strane, Kardif takođe ima tri boda – pobedili su Luton, a izgubili od Vigana na otvaranju prvenstva.

Reding je u prethodna dva izdanja Čempionšipa bio 20. na tabeli, pa se nadaju da će u predstojećoj sezoni zabeležiti bolji plasman.

U narednom kolu Reding gostuje Vest Bromvič Albionu, dok Kardif dočekuje Hadersfild.