Middlesbrough FC

U utorak je na programu bilo pet mečeva četvrtog kola engleske druge lige, a do pobeda u Čempionšipu došle su ekipe Birmingem Sitija, Bristol Sitija, Blekburn Roversa, Midlzbroa i Šefild Venzdeja.

Šefild Venzdej

George Wood/Getty Images

Birmingem je na domaćem Sent Endrus Stadionu slavio sa 2:0 protiv Barnslija, a golove za domaćina postigli su Lukas Jutkevič u 69. minutu i španski napdač Alvaro u 77.

Bristol je na Prajd parku savladao Derbi Kaunti sa 2:1, a oba gola gosti su postigli u prvom poluvremenu - u 16. minutut vođstvo im je doneo Andreas Vajman, a u 45+1. minutu Džoš Braunhil je duplirao prednost. Počasni gol za „Ovnove“ postigao je Džek Meriot u 85. minutu.

Jedinig gol za Blekburn u minimalnoj pobedi od 1:0 na gostovanju u Halu postigao je irski defanzivac Derik Vilijams.

Mildzboro je kod kuće pobedio Vigan takođe sa 1:0, a jedini pogodak viđen je u 23. minutu kada je napadač iz DR Konga Brit Asombalonga postavio konačan rezultat meča.

Na Hilsborou radost domaćim navijačima Šefild Venzdeja doneo je Kadim Heris, koji je u 54. minutu na asistenciju Flečera pogodio za "Sove" za konačnih 1:0.

Upravo je tim iz „Grada čelika“ prvi na tabeli sa devet bodova, ali kolo i dalje nije kompletno, pa bi mogli da ga prestignu Lids, Čarlton, Vest Bromvič, Svonsi i Milvol.

Na začelju su Hadersfild, Luton i Stouk sa po jednim bodom.