Kopa Libertadores: Dva crvena, autogol i pobeda Boke

Boca Juniors

Fudbaleri Boke Juniors i Flamenga zabeležili su pobede u prvim mečevima četvrtfinala Kopa Libertadores.

Boka je savladala LDU Kito sa 3:0 na gostovanju u Ekvadoru.

Argentinski tim nije briljirao, ali mu je svakako pomogao rano postignuti gol kao i to što su dva fudbalera domaćina dobila crvene kartone.

Iako je ekvadorska ekipa igrala agresivnije od početka, Boka je povela već u 11. minutu pogotkom Abile. Isti igrač mogao je do još jednog gola u 28. minut posle odličnog prodora, ali nije bio precizan. U nadoknadi vremena posle prvog dela igre direktni crveni karton dobio je fudbaler domaćih Gabrijel Orehuela.

Već na početku drugog poluvremena gosti su duplirali prednost. U 47. minutu pogodio je Rejnoso.

Samo nekoliko sekundi kasnije isključen je još jedan igrač Kvita. Iako nije na trenu, Ruales je strogo kažnjen zbog nesportskog ponašanja, pa je morao u svlačionicu.

U 71. minutu Boka je postigla još jedan gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Međutim, nadoknadili su to gosima domaći fudbaleri. Kaisedo se nije razumeo sa svojim golmanom, pa je deset minuta pre kraja poslao loptu u vlastiti gol.

Revanš je na programu 29. avgusta.

U drugom meču dana u susretu dva brazilska tima Flamengo je dobio Internasional sa 2:0. Domaći su do pobede došli za samo četiri minuta i to zahvaljujući samo jednom igraču - Enrikeu, koji je bio precizan u 75. i 79. minutu.

Revanš meć četvrtfinala između ova dva tima na programu je takođe 29. avgusta.