Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

24.08.2019 | 06.12 > 06:27

MLS: Minimalac šampiona, slavlje Sijetla u Portlandu

Odigrana su dva meča MLS šampionata u noći petka na subotu. U oba su slavila gosti. Aktuelni šampion Atlanta slavila je u Orlandu, dok je Sijetl bio bolji od Portlanda u Oregonu.

atlanta

Kevin C. Cox Getty Images Sport

Slavlje aktuelnog šampiona Atlante na Floridi protiv Orlanda doneo je Kolumbijac Džozef Martines golom u 60. minutu. Ovom pobedom Atlanta je iskoristila poraz Filadelfije i osamila se na prvom mestu na Istoku sa 48 bodova, tri više od ekipe iz grada bratske ljubavi. Na drugoj strani Orlando je ostao na deobi sedmog mesta iste konferencije, poslednjeg koje vodi u plej-of, sa Montrealom pošto oba tima imaju po 34 boda, ali kanadska ekipa utakmicu manje.

Sijetl je golovima Roldana u 22. i Ruidaza u 47. minutu obezbedio novi trijumf, dok je Portland samo smanjio u 54. minutu preko Valerija. Saundersi su posle ove pobede izbili na drugo mesto Zapada sa 43 boda, jednim više od Minesote, dok je Portland ostao na deobi sedmog mesta konferencije sa Dalasom, uz utakmicu manje.