25.08.2019 | 02.57 > 03:10

Argentina: Prvenac Defense

Najprijatnije iznenađenje prošle sezone argentinske Superlige Defensa i Justicija uspela je da zabeleži prvu pobedu ove sezone, tek u četvrtom kolu i to na gostovanju Himnasiji minimalnim rezultatom.

Defensa y Justicia

print screen

Jedini gol za žuto-zelen na gostovanju u La Plati postigao je Rafael Delgado u 73. minutu. Na ovaj način prošlosezonski vicešampion osvojio je tek prve bodove u ovogodišnjem šampionatu i trenutno zauzima 20. mesto. Sa druge strane Himnasija ostaje na samo jednom bodu.

Do druge pobede došao je Independijente, koji je u Aveljanedi savladao Kolon 2:0. Poveo je domaćin u 12. minutu autogolom Aseveda, dok je konačnih 2:0 postavio Romero u četvrtom minutu nadoknade. Independijente ima šest bodova iz tri utakmice i trenutno je deveti, ali ima samo tri boda manje od drugoplasiranog Arsenal Sarandija i utakmicu manje.

U preostala dva meča Velez Sasfild bio je bolji od Njuels Old Bojsa 3:1, dok su Rosario i Patronato odigrali 1:1.