25.08.2019 | 03.47 > 03:57

Brazil: Pobede Gremija i Baije

Odigrane su prve dve utakmice 16. kola brazilske Serije A, a pobede su zabeležili Gremio i Baija protiv Atletiko Mineira i Atletiko Paranensea.

Gremio

Amilcar Orfali/Getty Images

Baija je kao gost bila bolja od Atletiko Mineira minimalnim rezultatom. Jedini gol postigao je Žilberto već u 20. minutu. Domaćin je propustio dobru priliku da se potpuno približi samom vrhu i ostao je peti sa 27 bodova, pet manje od lidera Santosa, ali i utakmicom više, dok je Baija izbila na osmo mesto sa 24 boda.

U još jednom duelu ekipa koje se bore za kontinentalna takmičenja Gremio je kod kuće savladao i drugi Atletiko - Paranense. U Porto Alegreu plavo-crni su poveli već u četvrtom mintuu golom Luana. Izjednačio je Roni u 48. a konačnih 2:1 postavio je Tasijano u 52. minutu. Tardeli je imao veliku priliku da reši i ranije pitanje pobednika, ali je u 73. minutu promašio penal.

Gremio je 11. sa 21 bodom, jednim manje od devetog Atletiko Paranensea.