Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

25.08.2019 | 06.02 > 06:23

MLS: Eber rešio derbi Njujorka, poraz Čikaga

Odigran je gradski derbi Njujorka između istoimenog kluba i Red Bulsa. Slavio je domaćin posle preokreta 2:1. Čikago Fajer Veljka Paunovića doživeo novi poraz.

New York City FC

Princscreen

Poveli su Crveni bikovi golom u 10. minutu, a strelac je bio Aleks Majl. Popularni Plavci izjednačili su do poluvremena, pošto je sa bele tačke u 43. minutu bio precizan Morales. Konačnih 2:1 i velika tri boda Njujorku doneo je Brazilac Eber u 53. minutu. Ovom pobedom učvrstili su treće mesto istočne konferencije sa 47 bodova, samo jednim manje od vodećeg dvojce Atlante i Filadelfije, a pride imaju utakmicu manje od Atlante i dve od Filadelfije. Takođe, sada imaju šest bodova više od četvrtoplasiranog gradskog rivala.

Čikago Fajer sve više zaostaje. Posle poraza od Nju Ingland Revolušna 2:1 sada je ekipa Veljka Paunovića 10. sa 33 boda, četiri manje od poslednje, sedme pozicije na Istoku, koja vodi u plej-of, a koju drži Toronto.

Sve pobede zabeležile su domaće ekipe. Filadelfija je pobedila DC Junajted 3:1, Toronto Montreal 2:1, Real Solt Lejk Kolorado 2:0 i San Hoze Vankuver 3:1.