Alison heroj: Gremio se bori za finale

Amilcar Orfali/Getty Images

Treću godinu zaredom fudbaleri Gremia igraće polufinale Kopa Lipertadores. U revanš meču četvrtfinala protiv Palmeirasa, izabranici Renata Gauče slavili su sa 2:1.

Gremio je na svom terenu prethodno poražen minimalnim rezultatom, pa je bio pod velikim protiskom.

Palmeiras je bio na korak do polufinala kada je Adrijano pogodio u 14. minutu za 1:0.

Ipak, gosti su već do kraja prvog poluvremena napravili veliki preokret. Već u 18. je Everton odlično reagovao posle slobodnog udarca, pa je semafor pokazao 1:1. Samo četiri minuta kasnije Alison je postigao gol za vođstvo Gremia od 2:1.

Palmeiras je do kraja imao nekoliko izglednih prilika. Domaća publika nadala se da će u nadoknadi vremena videti i penal svog tima. Ipak, posle konsultacije sa VAR tehnoligijom, utvrđeno je da nema razloga da se sudi kazneni udarac.

Utakmica je posle deset minuta nadoknade završena rezultatom 2:1 za Gremio, pa je zahvaljujući golu više u gostima ta ekipa prošla dalje.

Izvesno je da će se borbi za finale tim boriti Renata Gauče boriti sa još jednom ekipom iz Brazila pošto čeka pobednika duela Flamengo – Internacional.

Prošle godine Gremio je u polufinalu izgibio od River Plejta.