Birmingem preokretom do trijumfa, Brentford siguran

Alex Davidson/Getty Images

U subotnjim utakmicama šestog kola Čempionšipa trijumfovali su Birmingem, Brentford, Luton, Preston, Čarlton, Kvins Park Rendžers i Vest brom.

Birmingem je savladao Stouk sa 2:1. Pogodak za Stouk postigao je Lindsej u 58. minutu, na asistenciju Smita, a izjednačenje Birmingemu doneo je Jutkevič u 73. Belingam je samo tri minuta kasnije bio precizan za pobedu domaće ekipe.

Brentford je sa 3:0 bio bolji od Derbi Kauntija. Mbeumo je pogodio za vođstvo domaćeg tima u 17. minutu, a zatim je Votkins u 18. i 45. zatresao mrežu gostiju, siguran trijumf na Grifin parku.

Luton je bio bolji od Hadersfilda sa 2:1, dok su Milvol i Hal odigrali nerešeno 1:1.

Valas je iz penala doneo vođstvo Milvolu, a Grosicki je osam minuta kasnije pogodio za izjednačenje.

Preston i Notingem remizirali su rezultatom 1:1.

Čarlton je pobedio Reding 2:0, a junak meča u Redingu bio je Leko, koji je postigao gol u 51. minutu.

Kvins Park Rendžers je u gostima bio bolji od Šefild Venzdeja 2:1, Vest Brom je nadigrao Blekburn 3:2, dok su Vigan i Barnsli odigrali nerešeno bez golova. Svonsi je u gostima bio bolji od Lidsa.

Na otvaranju kola u petak Kardif i Fulam odigrali su nerešeno 1:1, a strelac gola za Fulam bio je srpski fudbaler Aleksandar Mitrović.

Najinteresantnije mečeve Čempionšipa pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.