01.09.2019 | 06.11 > 06:24

Brazil: Nula u Sao Paulu, minimalac Santosa

U subotnjim utakmicama 17. kola brazilske Serije A postignuto je nekoliko zanimljivih rezultata. Lider Santos uspeo je da slomi otpor žilavog Čapekoensea i čak i poveća razliku usled remija jednog od konkurenata za titulu Sao Paula.

Santos

Agustin Marcarian/Getty Images

Duel u Čapeku rezultatski je odlučen u 39. minutu. Tada je postignut jedini gol, a strelac za Santos bio je igrač domaćih Gum. Posle ove pobede crno-beli ostaju lideri sa 36 bodova i imaju tri više od Flamenga, uz utakmicu više, a pet u odnosu na Sao Paulo.

Sao Paulo je dočekao Gremio i pobedom bi ostao u domenu od jedne pobede u odnosu na Santos. Međutim, plavo-beli iz Porto Alegrea uspeli su da sačuvaju mrežu, a dobro im je došlo i isključenje Entoni Mateusa dos Santosa u 87. minutu. Gremio je 11. sa 22 boda.

Ostali rezultati: Baia - CSA 1:0, Atletiko Paranense - Seara 1:0, Internasional - Botafogo 3:2.