Kašima drži korak, Osaka do pobede

Masashi Hara/Getty Images

U nedelju su na programu bila tri meča 25. kola japanske „Džej lige“, a bodove su osvojile ekipe Serezo Osake i Kašima Antlersa, dok su bodove u međusobnom duelu podelili Šonan i Urava Redsi.

Cerezo Osaka je na svom terenu slavila 2:1 protiv Kavasaki Frontalea, a do vođstva su domaći stigli već u drugom minutu preko Ajumua Seka, a Hirojuki Abe je izjednačio već u 13. minutu.

Ipak, u 54. minutu konačnih 2:1 za domaćina postavio je rezervista Kodži Suzuki nakon samo četiri minuta pošto je ušao u igru.

Čitav meč u pobedničkoj ekipi odigrao je hrvatski defanzivac Matej Jonjić.

Kašima Antlers je u Šizuoki bila ubedljiva protiv domaćeg Šimizua sa 4:0 (2:0), a golove za pobednika postizali su redom Endo, Seržinjo iz penala i dvaput Ajase Ueda.

Kašima je nakon pobede druga sa četiri boda manje u odnosu na lidera Tokio, koji je u 25 kola skupio 48 poena.

Šonan je na domaćem terenu remizirao sa Uravom 1:1.

U nedelju je Saporo Mihaila Petrovića stigao do tri boda nakon preokreta protiv Visel Kobea.