01.09.2019 | 20.31

AIK sa bele tačke do pobede nad Đurgordenom

AIK iz Stokholma savladao je minimalnim rezultatom ekipu Đurgordena u derbiju 22. kola švedske Alsvenskan lige.

Princscreen

Bio je to duel prve i druge ekipe u šampionatu, a pobedu Stokholmu doneo je Larson pogotkom sa bele tačke u 23. minutu.

Iako je domaći tim imao više vremena u svojim nogama, Đurgorden je više puta šutnuo ga golu rivala.

U 23. minutu gosti su skrivili penal, koji je iskoristio Larson. Iako su se fudbaleri Đurgordena trudili da dođu makar do gola, do kraja nije bilo promene rezultata. Nije pomoglo ni to što im je rival utakmicu završio sa igračem manje, pošto je u nadoknadi vremena drugi žuti karton dobio Adu.

Đurgorden je ipak zadržao prvu poziciju, pošto ima bod više u odnosu na rivala.

Rezultati ostalih mečeva: Malme - Kalmar 5:0, Geteborg - Sundsval 2:0, Haken - Falkenbergs 4:1, Norkoping - Hamarbi 2:0.