11.09.2019 | 12.31

Agenti uhapšeni zbog sumnjivog transfera Mitrovića

Policija je uhapsila dvojicu muškaraca, od toga jednog fudbalskog menadžera, zbog malverzacija prilikom transfera igrača i istrage oko prelaska srpskog napadača Aleksandra Mitrovića iz Anderlehta u Njukasl za 18.5 miliona evra.

Aleksandar Mitrović

Jan Kruger, Getty Images Sport

Kako se navodi, uhapšen je Kristof Enrote, koji je menadžer Janika Kasaska, Tiba Kurtoe i Kevina Miraljasa. U pritvoru je završio i njegov saradnik Kristof Šenio.

"Reč je operacijama u vezi sa pranjem novca i korupciji prilikom transfera igrača", navodi se u saopštenju tužilaštva.

Sumnjivi su još transferi Tiba Kurtoe iz Čelsija u Real, Romelua Lukakua iz Evertona u Mančester junajted.

Ovaj slučaj nije povezan sa takozvanim "Fudbalgejtom" iz oktobra prošle godine kada je privedeno 20 osoba zbog sumnji u malverzacije oko tranfera i nameštanja utakmica, uključujući agente, sudije i klupske zvaničnike.