MLS: Remi u derbiju, Ibrin Galaksi posustaje

Katharine Lotze/Getty Images

Fudbaleri Njujork Sitija i Toronta odigrali su 1:1 u derbiju 29. kola Zapadne konferencije MLS šampionata, dok je Los Anđeles Galaksi Zlatana Ibrahimovića upisao i četvrti meč bez pobede.

Oba gola na Jenki stadionu viđena su u prvom poluvremenu. Domaći Siti poveo je u 6. minutu pogotkom Rumuna Mitrite iz slobodnog udarca, a izjednačenje i bod timu iz Kanade obezbedio je Pozuelo u finišu poluvremena iz jedanaesterca.

Njujork Siti je pet kola pre kraja ligaškog dela takmičenja lider na Istoku sa 54 boda, tri manje ima Filadelfija, Atlanta je treća sa 48, dok Toronto i DC Junajted imaju po 42 boda.

Los Anđeles Galaksi je poražen na gostovanju Koloradu 2:1 i posle drugog uzastopnog neuspeha ekipa iz Kalifornije je ostala ispod crte u borbi za plej-of. Svi golovi na Diks Sporting Guds Parku postignuti su u razmaku od 79. do 85. minuta.

Domaći su poveli preko Baseta, Gonzales je izjednačio tri minuta kasnije, da bi treći uzastopni trijumf svojoj ekipi obezbedio Mezkida iz penala.

Kolorado je deseti na Zapadu sa 36 bodova, Galaksi je osmi sa 42, dok Dalas i Portland, koji su u plej-of zoni, imaju po jedan više.

Hjuston je u Teksasu prekinuo niz od sedam mečeva bez pobede (šest poraza i remi) i sa 2:0 bio je bolji od Minesote 2:0, dok je Hrvat Damir Kreilach pogotkom u 75. minutu obezbedio tri boda Real Solt Lejku protiv San Hozea.