Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

13.09.2019 | 16.10

Serezo Osaka nastavio seriju pobeda

Golom iskusnog Atomua Tanake u 84. minutu, Serezo Osaka je u Saitami savladala Uravu rezultatom 2:1 i sa utakmicom više izbila na peto mesto popularne „Džej lige”.

Atomu Tanaka

Getty Images/Masashi Hara

Četvrtu uzastopnu pobedu, a trinaestu prvenstvenu za ekipu Španca Migela Lotine, najavio je Riku Macuda, golom u 48. minutu. Domaćin je izjednačio preko sjajnog veterana Pinza Korokija u 60. minutu, ali je isključenje Jukija Abea u 82. minutu, umnogome uticalo na pobedu gostiju.

U drugom meču 26. kola Šimicu je u Šizuoki savladao Nagoju rezultatom 3:2. Nakon što su gosti poveli 1:0, golom Mijahare u 14. minutu, Kenta Nišizava je sa dva gola (25. i 59. minut), uz pogodak Kavaija (54. minut), doneo potpuni preokret, da bi konačnih 3:2 postavio Hasegava u 75. minutu.

Šimicu je ovom pobedom dospeo na deveto mesto, preskočivši Nagoju, koja je vezala tri poraza.