Getty Images/Christof Koepsel

13.09.2019 | 16.27 > 16:30

Šandong Luneng ubedljivo bolji od šampiona

U petak su odigrane tri utakmice 24. kola kineske Superlige, a ni jedan od tri vodeća tima nije uspeo da ostvari pobedu, pa se sada borba za titulu još više zahuktala.

Šangaj SIPG

Getty Images, Matt Roberts

Šangaj SIPG

U jednom od derbija 24. kola kineske Superlige, Šandong Luneng je ubedljivo savladao aktuelnog šampiona Šangaj SIPG rezultatom 3:1.

Sve je praktično bilo rešeno u prvom poluvremenu, kada su bila postignuta sva četiri gola, a u egzibicionoj igri domaćih istakli su se Gracijano Pele, Lio Bin Bin i Džang Či. Prvi pogodak postigao je Bin Bin u 18. minutu nakon solo prodora u stilu Robena.

Na 2:0 povisio je Džang Či na isteku pola sata igre nakon fenomenalne asistencije Pelea. Samo minut kasnije, Italijan i Kinez su zamenili uloge, pa je tako Džang Či uputio pas Peleu kome nije bilo teško da se upiše u strelce.
Veliku prednost Šandonga, smanjio je u 33. minutu kapiten SIPG-a Hulk, ali nakon toga gosti nisu imali snage za izjednačenje i eventualni preokret.

U šokantnom raspletu 24. kola, Šangsu Suning je pobedio vodeći tim na tabeli Gvanžu sa 3:1, dok je u borbi za opstanak, Šenžen odigrao nerešeno 1:1 sa Peking Guanom. To sada znači da je šest kola pre kraja Evergrande prvi na tabeli sa 59 bodova, Guan drugi sa 55, a Šangaj treći sa 53.