Dave Thompson/Getty Images

14.09.2019 | 16.53 > 16:55

Piksijev spasilac Zahavi za novi trijmf R&F

U subotu su na programu bila dva meča 24. kola kineske Superlige – Gvangdžou R&F je pobedio Tijanđin Tijanhaj sa 2:1, a Henan Đijanje je savladao Hebei sa 4:1.

Dragan Stojković Piksi

Getty images/ Masashi Hara

Tim iz Gvangdžoua, čiji je trener srpski stručnjak Dragan Stojković Piksi, gubio je na domaćem terenu sa 1:0 od 18. minuta, a strelac za goste iz Tijanđina bio je Jang Su.

Ipak, tada je usledio preokret u režiji izraelskog golgetera Erana Zahavija, koji je u 42. minutu izjednačio na 1:1 posle asistencije Liu Lina, a Zahavi je u 90. minutu doneo pobedu domaćinu svojim drugim golom na meču, 26. u sezoni.

Izraelac je ubedljivo prvi strelac prvenstva sa 26 golova, a najbliži pratilac mu je Brazilac Tešeira iz Đangsu Suninga.

Gvangdžou je sada na 11. mestu tabele sa 29 bodova, dok je Tijanđin Tijanhaj pretposlednji sa 18. U narednom meču Stojkovićev tim dočekuje Šandong Luneng.

Henan Đijanje pobedio je kod kuće Hebei sa 4:1 (2:0), a strelci za domaćina su redom bili Čau, Šangujan, Žuoji i Basogog. Đijang Žipeng postigao je gol za Hebei.

Henan je posle pobede osmi sa 30 bodova, dok je Hebei 12. sa 23.

U petak je Šandong Luneng ubedljivo porazio aktuelnog šampiona Šangaj SIPG.