14.09.2019 | 18.06 > 18:08

Alsvenskan: Kalmarov preorket za beg sa dna

U subotu su na programu bila dva meča 23. kola švedskog šampionata – Erebru i Sundsval su remizirali bez golova, a Kalmar je u gostima slavio protvi Estersundsa.

Fudbaleri Kalmara

SK

Erebru je kod kuće remizirao 0:0 sa Sundsvalom, a reijem mogu da budu nezadovoljne obe ekipe. Erebru ostaje osmi na tabeli, a Sundsval je i dalje poslednji na tabeli sa 13 bodova, pet manje od sigurne zone.

Kalmar je u Estersundu u sadržajnom meču slavio 2:1 protiv domaćina, a Jakobsen je u 31. minutu promašio penal za Kalmar. Promašaj je kaznio domaćin i došao do vođstva u 38. minutu, a strelac je bio Kron.

Ipak, Kalmar se vratio u meč i u 71. minutu izjednačio preko Nilsa Frelinga, koji je bio siguran sa penala za razliku od svog saigrača Jakobsena. Freling je potom pogodio i u 83. minutu za veliki preokret gostiju.

Kalmar je sa tri boda pobegao od opasne zone i ima pet bodova više od ugroženog Falkenbergsa. Bio je to četvrti uzastopni poraz Estersunds.