Brazil: Gabigol rešeta - Flamengo ruši sve pred sobom

Flamengo se nalazi u velikoj seriji pobeda zahvaljujući kojoj je dospeo do prvog mesta na tabeli brazilskog šampionata, a ključni čovek je Gabrijel Barbosa poznatiji kao Gabigol.

Gabriel Barbosa

Bruna Prado/Getty Images

Crveno-crni iz Rio de Žaneira došli su i do šeste vezane pobede, pošto su u derbiju 19. kola savladali Santos 1:0. Jedini gol postigao je upravo Gabigol u 44. minutu. To je nekadašnjem napadaču Benfike i Intera već sedmi pogodak u poslednjih pet mečeva. Ovom pobedom Flamengo se učvrstio na čelu tabele sa 42 boda i pobegao Santosu na pet bodova viška. Između ova dva tima nalazi se aktuelni šampion Palmeiras sa tri boda manje od Flamenga, pošto je golom Bruna Enrikea u 45. minutu savladao Kruzeiro.

U preostala dva meča subotnjeg programa Vasko je kao gost savladao Šapekoense 2:1, dok su Seara i Botafogo igrali bez golova.