15.09.2019 | 06.04

MLS: Debakl šampiona u Atlanti

Aktuelni šampion MLS Atlanta Junajted poražen je na svom terenu od Kolumbusa 3:1 i tako dodatno izgubila korak za čelnom pozicijom istočne konferencije.

Michael Chang, Getty Images Sport

Prvih 45 minuta u Atlanti nije nagoveštavalo ovakav epilog. Domaćin je poveo golom Džeksona Martinesa u 19. minutu i tim rezultatom otišlo se na odmor. Ipak, u drugom poluvremenu druga priča. Golovima Zardesa u 53. i Dijaz Espinoze u 60. minutu Kolumbus je preokrenuo, a autogolom Robinsona pet minuta pre kraja sudbina šampiona je zapečaćena. Ovim porazom Atlanta je dodatno izgubila korak za vodećom ekipom Istoka Njujork Sitijem, pošto sada zaostaje devet bodova.

Na drugom mestu je Filadelfija, koja je imala lepu priliku da se odlepi Filadelfiji na šest bodova. Vodila je protiv Los Anđelesa, ali Karlos Vela nije dozvolio da uzmu sva tri boda i ostalo je 1:1.

U ostalim mečevima Montreal - Sinsinati 0:1, Orlando - Nju Ingland 3:3, Vankuver - Hjuston 2:1.