Catherine Ivill/Getty Images

15.09.2019 | 15.31 > 15:34

Šefild i Lids sigurni, Hadersfild i dalje bez trijumfa

Fudbaleri Šefild Venzdeja slavili su u meču sedmog kola Čempionšipa protiv Hadersfilda rezultatom 2:0.

Šefild je bolje otvorio duel u Hadersfildu, a svoju priliku da stigne do vođstva iskoristio je već u 10. minutu, kada je Flečer sjajno iskoristio asistenciju Herisa i zatresao mrežu domaćeg tima.

Konačan rezultat postavio je Sem Vinal u 72. minutu.

Šefild je tako stigao do četvrte pobede ove sezone i sada se sa 12 bodova nalazi na devetoj poziciji na tabeli, a u narednom kolu dočekuje Fulam.

Hadersfil je nastavio loš niz od početka sezone, upisao je šesti poraz, a uz to ima i samo jedan remi, pa se nalazi na 23. mestu sa jednim bodom. U narednom kolu fudbalere Hadersfilda očekuje gostovanje Vest Bromvič Albionu.

U drugom meču dana Lids je takođe u gostima savladao Barnsli sa 2:0.

Pitanje pobednika rešeno je u završnici meča. Prvo je Edi Nketia pogodio u 84. minutu, posle asistencije Filipsa, a zatim je Klič pet minuta kasnije bio precizan iz penala.

Lids je na vrhu tabele Čempionšipa, ostvario je petu pobedu i ima 16 bodova.