Tri meča 23. kola švedskog fudbalskog šampionata odigrana su u nedelju. AIK, Malme i Hamarbi upisali su pobede.

AIK

EuroFootball Getty Images Sport

AIK

Lider na tabeli AIK slavio je na gostovanju Hakenu 2:1 i upisao 15. pobedu u šampionatu.

Poveo je tim iz Stokholma preko Oasija u 26. minutu i prednost je čuvao sve do 57. kada je za izjednačenje precizan bio Paulinjo.

Samo devet minuta je na snazi bio rezultat 1:1. Sa bele tačke pobedu je AIK doneo Larson.

Malme nakon pobede protiv Norkopinga 1:0 ostaje na dva boda zaostatka za AIK.

Pobedu za drugoplasrani tim izborio je Riks golom u 57. minutu.

Hamarbi je bio veoma ubedljiv i na svom terenu je savladao Geteborg 6:2.

Šest golova za domaće postiglo je šest različitih strelaca. Redom su pogađali Rodić, Bojanić, Kalili, Magjar, Fenger i Tanković. Za Geteborg je oba gola postigao Karaišvili.