Oleg Nikishin/Getty Images

16.09.2019 | 02.14 > 02:24

MLS: Minesoti derbi Zapada, važan trijumf Sijetla

U četiri odigrana meča u MLS ligi Minesota je salvila protiv Real Solt Lejka 3:1, Sijetl je savladao Njujork Red Bulse 4:2, Di Si Junajted ekipu Portlanda 1:0, a Toronto ekipu Kolorada 3:2.

Minnesota United

Elsa/Getty Images

Minesota je derbi Zapada počela sa zaostatkom jer je Slovak Rusnak doneo prednost Realu početkom prvog poluvremena. Izjednačio je Kintero u 20. minutu, da bi isti igrač u 51. doneo vođstvo Minesoti 2:1. Konačnih 3:1 je postavio Finli u 83. za važan trijumf Minesota Junajteda koji je sada na trećem mestu Zapada dok je Real četvrti.

Drugoplasirani tim zapadne konferencije Sijetl Saundersi savladli su Njujork Red Bulse 4:2. Moris i Lodero su doneli Sijetlu prednost od 2:0 u prvom poluvremenu da bi Red Bulsi odgovorili golovima u 27. minutu i Romera u 67. Ipak Saundersi dolaze do trijumfa najpre zbog autogola Dejvisa, a u nadoknadi je pobedu potvrdio Romero.

Di Si Junajted je slavio na gostovanju Portland Timbersima, a jedini gol bilo je delo upravo igača domaće ekipe Tuilome koji je u 28. minutu postigao autogol za trijumf ekipe iz prestonice.

Toronto je savladao ekipu Kolorada 3:2. Endo i Pozuelo su doneli kanadskoj ekipi vođstvo golovima u 8. i 13. minutu dok je u 31. Rosenberi smanjio. Penal je nedugo zatim promašio Kamara i tako propustio priliku da izjednači rezutlat. Izjednačenje je stiglo u 62. minutu kada je pogodio Nikolson, ali je trijumf Torontu ipak doneo Osorio osam minuta kasnije.