Catherine Ivill/Getty Images

16.09.2019 | 21.44 > 21:46

Dva gola Kujovića za trijumf Đurgardena

Fudbaleri Đurgardena slavili su u meču 23. kola švedskog Alsvenskana, pošto su na svom terenu nadigrali Helsingborg sa 2:0.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a viđena su dva žuta kartona - po jedan na obe strane.

Prvo je Erikson "požuteo" u 38. minutu, a zatim je u završnici prvog dela igre i Buja Turej dobio opomenu.

Drugo poluvreme obeležila je mnogo bolja igra domaćeg sastava, a samo sedam minuta bilo je potrebno Đurgardenu da overi pobedu.

Tridesetjednogodišnji Emir Kujović bio je junak meča u Stokholmu.

Napadač Đurgardena je prvo u 72. minutu iskoristio asistenciju Buje Tureja i zatresao mrežu gostiju, a zatim je u 79. postavio konačnih 2:0, kada se u ulozi asistenta našao Barkrot.

Đurgarden je lider tabele sa 50 bodova, jednim više od AIK.

Helsingborg je na 13. poziciji i ima 21 bod.

U drugom meču odigranom u ponedeljak Eskilstuna i Elfsborg su remizirali rezultatom 2:2.