20.09.2019 | 21.07 > 21:10

Đurgarden nadigrao Sundsval, gol Kujovića

Fudbaleri Đurgardena nadigrali su Sundsval u gostima na otvaranju 24. kola švedskog Alsvenskana rezultatom 4:1.

Getty Images/Laurence Griffiths

U duelu prvo plasirane i poslednjeplasirane ekipe na tabeli od početka je bilo jasno ko je favorti.

Gosti su poveli golom Ringa u devetom minutu.

Samo četiri minuta kasnije izjednačenje Sundsvalu doneo je Edahri, ali to je bilo sve što je domaći tim mogao.

Nešto više od 15 minuta bilo je dovoljno gostima da reše pitanje pobendika.

Vitri je pogodio za novo vođstvo u 21. minutu, dok je Emir Kujović povisio na 3:1.

Tačku na pobedu Đurgardena stavio je Ring svojim drugim golom na meču u 63. minutu.

Đurgarden je lider na tabeli švedskog prvenstva sa 53 boda, dok je Sundsval na začelju sa 13 bodova.

Najzanimljivije mečeve švedskog šampionata pratite na kanalima Sport kluba.