21.09.2019 | 04.22 > 04:37

Argentinos izbio na čelo tabele

U uvodnim mečevima sedmog kola Superlige Argentine došlo je do nove promene na čelu tabele. Argentinos Juniors nastavili su seriju dobrih rezultata i pobedom nad Central Kordobom izbili su na prvo mesto.

Argentinos Juniors

print screen

Na stadionu koji nosi ime najvećeg argentinskog fudbalera Dijega Armanda Maradone Juniorsi su došli do treće uzastopne pobede. Slavili su protiv Central Kordobe 3:1, ali golovi su postignuti tek u drugom poluvremenu. Bravu gostiju otvorili su u 47. minutu golom Kintane. Samo četiri minuta kasnije duplirali su vođstvo preko Haušea.

Navijači nisu ni propisno proslavili veliko vođstvo, usledio je šok. U narednom napadu Nunjez je prepolovio vođstvo domaćih i uneo dramu do kraja. Postignut je još jedan gol do kraja, ali nije došlo do potpunog povratka, već su Juniorsi potvrdili pobedu golom Urugvajca Santijaga Silve u 87. minutu. Argentinos je sada prvi sa 15 bodova, bez poraza i imaju bod više od Boke, dva od San Lorenca i Taljeresa i tri od Arsenal Sarandija, ali uz utakmicu više. Central Kordoba ostala je na 19. mestu sa pet bodova.

U drugom meču večeri Union Santa Fe i Rozario odigrali su bez golova.