MLS: Neverovatni Vela ne staje, ali ne staje ni Ibra

Katharine Lotze/Getty Images

Lider Zapadne konferencije MLS šampionata, ekipa Los Anđelesa nastavila je sa lošim izdanjima i peti put uzastopno nije ostvarila trijumf, za razliku od gradskog rivala koji je zabeležio drugu pobedu u nizu.

Los Anđeles je u Kaliforniji odigrao 1:1 sa Torontom što im je četvrti remi u poslednjim pet duela, međutim, i pored slabe forme tri kola pre kraja ligaškog dela takmičenja ubedljivo su prvi na Zapadu sa 15 bodova više od Sijelta.

Gosti iz Kanade su poveli u 19. minutu golom Endoha, a ekipa iz Kalifornije je u nadoknadi vremena stigla do izjednačenja pogotkom Karlosa Vele iz jedanaesterca. Sjajnom Meksikancu to je bio 29. pogodak u 28 utakmica. Toronto je četvrti na Istoku sa 46 bodova, odnosno 11 manje od vodećeg Njujork Sitija.

Los Anđeles Galaksi je protiv Montreala zabeležio 15. trijumf u sezoni – 2:1. Zlatan Ibrahimović je u 31. minutu iz neposredne blizine matirao golmana gostiju Evana Buša za 27 pogodak u 26 utakmica, ali je Lasi Lapalainen izjednačio u 48. minutu. Ipak, tri boda Galaksiju obzebedio je Karlos Antuna samo dva minuta kasnije.

Ekipa iz El Eja ima 48 bodova, dva manje od drugoplasiranog Sijetla i 17 od Los Anđeles FC.

Čikago Veljka Paunovića odigrao je bez golova na gostovanju Sinsinatiju i trenutno ima tri boda manje (i meč višed) od Nju Inglanda koji je u zoni plasmana u plej-of. Aleksandar Katai je u dresu tima iz Ilinoisa bio od 66. minuta.

U ostalim utakmicama Hjuston je u Teksasu savladao Orlando sa 2:1, Sporting Kanzas Siti je pred svojim navijačima izgubio od Kolorada 3:2, dok je duel uzmeđu Nju Inglanda i Real Solt Lejk završen miroljubivo, bez golova.