Getty Images/Stuart Franklin

23.09.2019 | 04.48 > 04:49

Asistencija Runija u pobedi DC, remi lidera Istoka

Fudbaleri DC Junajteda pobedili su Sijetl Saunderse na svom terenu sa 2:0, u okviru MLS, i tako upisali treći uzastopni trijumf.

Wayne Rooney

Patrick McDermott/Getty Images

Ekipa iz glavnog grada Sjedinjenih Američkih Država slavila je golovima Rodrigesa u 14. i Brilijanta u 54. minutu.

Velike zasluge za drugi gol idu engleskom napadaču Vejnu Runiju, koji je iz slobodnog udarca oštrom loptom sjajno proigrao Brilijanta na petercu.

DC je sad četvrti na Istoku sa 48 bodova, dok je Sijetl drugi na Zapadu sa 50.

Lider Istoka Njujork Siti remizirao je na gostovanju sa Dalasom 1:1. Gosti su poveli preko Kasteljanosa u prvom minutu, da bi bod domaćinu doneo Ondrašek u 66.

NYC drži prvo mesto sa 58 bodova, a Dalas je šesti na Zapadu sa 45.

Njujork Red Bulsi pobedili su kod kuće Filadelfiju sa 2:0, pogocima Berloa u 32. i Rojera u 90+6. minutu.

Bikovi su peti na Istoku sa 47 bodova, dok Fila zauzima treću poziciju sa 52.