Romantičari izbacili Rad, Sinđelić bolji sa bele tačke

Maja Todić

Plasman u osminu finala Kupa Srbje izborili su niški Radnički, Mladost, Inđija, TSC, OFK Beograd, Sinđelić i Vojvodina.

Nišlije su sa 4:1 eliminisale Budućnost iz Dobanovaca.

Lučić autogolom već u drugom minutu doneo prednost Radničkom, a zatim je Čumić pogodio u 16. za 2:0.

Na 3:0 povisio je Stevanović, zatim je Perić postigao jedini gol za ekipu iz Dobanovaca minut kasnije, a konačnih 4:1 postavio je Knežević golom u 87. minutu.

Mladost iz Lučana je sa 3:1 slavila protiv Bratstva, dok je Inđija na svom terenu nadigrala Dinamo iz Vranja sa 2:0. Strelci su bili Janjić u 25. minutu i Dimitrov u završnici prvog poluvremena.

TSC iz Bačke Topole je do osmine finala stigao pobedom protiv Napretka posle 1:1 u regularnih 90 minuta i boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:3).

OFK Beograd je napravio veliki uspeh eliminisavši ekipu Rada. Trećeligaš je izbacio superligaša rezultatom 3:2 na svom terenu.

Sinđelić je izbacio Zemun posle boljeg izvođenja penala (4:2), dok je Vojvodina nadigrala Zlatibor sa 4:1.

Čukarički je na Banovom brdu eliminisao Žarkovo sa 3:1, dok je Mačva bila bolja od Metalca sa 1:0, takođe na svom terenu.

Subotički Spartak je sa 2:0 slavio protiv Novog Pazara u Subotici.