Getty Images

26.09.2019 | 21.06

Alsvenskan: Nastavlja se najluđa trka u Evropi

U švedskoj Alsvenskan ligi ostalo je još samo pet kola do kraja, a čak četiri tima su u konkurenciji za titulu šampiona. Jedan od njih Malme zabeležio je pobedu u 25. kolu nad Helsingborgom 3:0 i tako izbio na drugo mesto.

Malmo FF

Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

Pobedom nad Helsingborgom 3:0 Malme se vratio na drugu poziciju i ima samo tri boda manje od lidera Đurgardena. Briljirao je dvostruki strelac Soren Riks, koji je postigao golove u 13. i 32. minutu, dok je Rozenberg povisio na 3:0 u 38. minutu i ispostavilo se, postavio konačan rezultat. Situacija na vrhu više je nego uzbudljiva. Đurgarden ima 56 bodova, Malme 53, AIK 52 i Hamarbi 50. Svako od ovih timova ima bar po jedan meč sa nekim konkurentom za sam vrh, a Hamarbi ima čak dva, što garantuje ludu završnicu.

Norčeping je peti sa 46 bodova, tako da ima teoretske šanse da se umeša u trku. On je slavio protiv Eskilstune 4:0 golovima Seada Hakšabanovića, Žersona iz penala i Fransona koji je postigao dva gola.