Sudamerikana: Kolon kroz dramu i penale do finala

Marcelo Endelli/Getty Images

Ekipa Kolona plasirala se u finale Kopa Sudamerikana, pošto je posle boljeg izvođenja penala savladala Atletiko Mineiro.

Posle poraza 2:1 u prvoj utakmici u gostima, brazilski tim kod kuće je slavio istim rezultatom. Mogao je Atletiko da obezbedi prolaz, golovima Di Santa u 25. i Ćare u 51. minutu domaćin je vodio 2:0, ali Rodriges u 82. minutu donosi gostima produžetke.

Izvodili su se penali, u prvoj seriji za Kolon je promašio Morelo i domaći su tu prednost čuvali sve do četvrte serije, a od tada su ih promašaji Revera i Kasaresa koštali plasmana u finale.

Kolon će se za trofej boriti sa ekipom Independijente del Valje, a ekvadorski tim prethodno je eliminisao Korintijans.

Finale je na programu u glavnom gradu Paragvaja Asunsionu, 9. novembra od 22 časa po srednjoevropskom vremenu.