29.09.2019 | 20.52

Minimalac Malmea, AIK uzeo samo bod

Malme se izjednačio sa Jurgordenom na prvom mestu švedske lige, savladavši u nedelju Esklistunu sa 1:0.

Malmo FF

Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

Malme je odneo pobedu pogotkom Andersa Kristijansena u 82. minutu, pa sada ima 56 bodova koliko i Jurgorden, koji svoj meč igra u ponedeljak.

AIK sada zaostaje tri boda za vodećim dvojcem, pošto je u nedelju igrao nerešeno protiv Elfsborga 1:1.

Henrik Goitom je doveo AIK u vuđstvo u 75. minutu, da bi sedam minuta pre kraja Džonatan Levi obezbedio bod domaćinu.

Sundsval je bio bolji od Sirijusa 2:1, Norčeping od Falkenberga 2:0, Geteborg i Haken su igrali bez golova.