Swansea City

U sredu je u engleskom Čempionšipu na programu bilo pet mečeva desetog, a do bodova su došle ekipe Kardifa i Svonsija, dok su bodove pobedlili Barnsli i Derbi, kao i Brentford i Bristol Siti. Remizirali su i Luton i Milvol.

Stadion Svonsija

Harry Trump/Getty Images

Kardif je kod kuće pobedio Kvins Park Rendžers sa 3:0 – golove su postigli Morison, Pek i Paterson, pa oba tima nakon tog duela imaju po 16 bodova.

Svonsi je pobedio u gostima Čarlton sa 2:1 i izbio na čelo tabele. Domaći su poveli preko Džonatana Lekoa u drugom minutu, ali je Svonsi napravio preokret golovima Dande i Ajua.

Bio je to treći poraz Čarltona u poslednja četiri meča, pa londonski tim nastavlja sa bledim partijama nakon odličnog starta sezone. Svonsi je sada prvi na tabeli sa 21 bodom, jednim više od Lidsa.

Barnsli je kod kuće remizirao 2:2 (1:2), a do boda su domaći stigli u 90+4. minutu preko Čaplina, pošto su „Ovnovi“ vodili sa 2:1 od 43. minuta.

Brentford je u prestonici podelio bodove sa Bristol Sitijem – bilo je 1:1 (0:0), a gostima je bod doneo Vajman golom u 87. minutu.

U londonskom predgrađu Luton je kod kuće igrao 1:1 sa Milvolom, a i na tom meču gol za izjednačenje postignut je u finišu – Mekmanaman bio je strelac za Luton u 86. minutu. Prethodno je Milvol vodio od 60. minuta golom Bredšoa.

U utorak je Fulam uz sjajnu partiju Aleksandra Mitrovića došao do ubedljive pobede nad Redingom.