Mitrović do osmog gola u sezoni u londonskom derbiju

Fudbaleri Fulama i Čarltona remizirali su u meču 11. kola rezultatom 2:2.

Aleksandar Mitrović

Clive Rose/Getty Images

U londonskom derbiju na Krejven Kotidžu ekipa Čarltona uspešno je parirala ekipi Fulama u prvom poluvremenu i došla do prednosti u 41. minutu.

Posle ubačene lopte Forstera Keskija, pozajmljeni 19-godišnji igrač Čelsija Konor Galager postigao je četvrti pogodak u prvenstvu.

U drugom poluvremenu Fulam je pokazao sve ono što ih je krasio i u pretprošloj sezoni kada su se plasirali u Premijer ligu, a to je ofanzivni fudbal.

Do izjednačenja su došli posle 10 minuta igre u nastavku, a gol je dao Ivan Kavaljero, posle duplog pasa sa Bobijem Ridom.

Dva minuta kasnije, Aleksandar Mitrović nije dobro reagovao u odbrani i dozvolio je da Čarlton dođe do prednosti i to golom Bonea.

Posle velikog broja prilika i dve pogođene prečke, Fulam dolazi do izjednačenja golom Mitrovića u 63. minutu.

Napadač srpske reprezentacije se odlično zagradio u petercu i uspeo je da savlada odličnog golmana Filipsa.

Mitrović je trenutno najbolji strelac lige sa osam golova, barem dok se ne kompletira 11. kolo. To je bila 11. utakmica zaredom koju Fulam nije izgubio protiv komšija iz južnog Londona.

Fulam je imao još dosta prilika do kraja utkamice ali ostalo je 2:2.

Ekipa sa Krejven Kotidža je već šest kola bez poraza u Čempionšipu.

U utakmici 11. kola engleskog Čempionšipa fudbaleri Bristol sitija sa minimalnih 1:0 savladali su Reding. Pitanje pobednika rešeno je u ranoj fazi utakmice kada je u 12. minutu Famara Dijediju postigao drugi gol u sezoni. Nakon centaršuta Niklasa Elijasona, zatresao je protivničku mrežu.

Nedugo zatim, Reding je imao najbolju šansu na meču, koju nije uspeo da materijalizuje Jaku Meite.

Ovo je bila tek druga pobeda Bristol Sitija na poslednjih 12 ligaških mečeva protiv Redinga. Treba dodati i da je ovo 87 meč pomenutih rivala na kojem je viđen makar jedan gol.

U ostalim mečevima: Derbi - Luton 2:0, Hadersfild - Hal 3:0, Milvol - Lids 2:1, Notingem - Bretnford 1:0, Preston - Barnsli 5:1, Kvins Park Rendžers - Blekburn 4:2, Šefild junajted - Vigan 1:0, Svonsi - Stouk 1:2, Vest Brom - Kardif 4:2.