Getty Images/Stuart Franklin

05.10.2019 | 18.50 > 18:52

Kvalifikacije za EP: Srpkinje ubedljive u Skoplju

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije u drugom meču kvalifikacija za prvenstvo Evrope ubedljivo je u Skoplju pobedila selekciju Severne Makedonije - 6:0.

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije

FSS

Izabranice selektora Predraga Grozdanovića bile su sjajne i posle dva meča imaju maksimalan učinak.

Srpkinje su odlično ušle u meč i već posle četiri minuta igre Dina Blagojević je na asistenciju Milice Stanković dovela gošće u vođstvo. Raspoložena Blagojević je duplirala prednost, ponovo posle asistencije Stanković, koja je učestvovala u akciji i kod trećeg gola koji je postigla Tijana Filipović.

Кako su ušle u meč, tako su nastavile i posle pauze. Marija Vuković je u poluvremenu ušla u igru umesto Marije Ilić i odmah postigla četvrti gol. Fenomenalna Vuković se poigrala sa domaćom selekcijom i u 61. minutu postigla svoj drugi, a za Srbiju peti gol. Do kraja meča u listu strelaca se upisala i Dejana Stefanović.

"Jako važna utakmica za nas. Imali smo motivisanog rivala, ali devojke su dale maksimum, pružile odličnu igru i poslale pozivnicu navijačima da nas podrže u još jednom veoma važnom i teškom susretu, protiv Austrije u Nišu. Uveren sam da će devojke i u tom meču dati sve od sebe kako bi se na kraju svi zajedno radovali," rekao je selektor Grozdanović.

Srbija 8. oktobra na stadionu „Čair“ u Nišu igra protiv Austrije.