Catherine Ivill/Getty Images

06.10.2019 | 19.39 > 19:42

Hamarbiju derbi protiv Đurgardena, Đurđić strelac

Fudbaleri Hamarbija slavili su u meču 27. kola švedskog Alsvenskana sa 2:1 protiv ekipe Đurgardena.

Getty Images/Laurence Griffiths

Strelac prvog gola za goste bio je Nikola Đurđić u 53. minutu, kada mu je asistirao Sanberg.

Samo tri minuta kasnije gosti su duplirali prednost, a u listu strelaca upisao se Aleksander Kačaniklić. U ulozi asistenta ponovo se našao Sandberg.

Konačnih 2:1 postavio je Buja Turej u 74. minutu.

Đurgarden posle ovog poraza ima 59 bodova na drugom mestu, koliko ima i lider Malme.

Hamarbi je treći sa tri boda manje, a u narednom kolu sastaje se sa Malmeom.

Malme je slavio protiv Geteborga 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Beijmo u 62. minutu.

Haken i Estersund su remizirali 1:1, a Elfsborg je deklasirao Falkensberg sa 4:1. Duel između Kalmara i AFC Eskilstuna završen je bez golova.