Getty Images/Stuart Franklin

12.10.2019 | 21.59 > 22:01

U19: Hrvati srušili Mađare za maksimalan učinak

Fudbaleri Hrvatske do 19 godina pobedili su Mađarsku na svom terenu u drugom kolu grupe 13 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa 2:0.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Vatreni su tako zadržali stoprocentan učinak i sa 6 bodova, uz gol razliku 5:0, zauzimaju prvo mesto.

Jednak broj poena ima i Gruzija, dok Mađarska i Kazahstan nemaju ni bod.

Hrvatska je do trijumfa stigla tek u drugom poluvremenu, a vodeći pogodak postigao je Ivan Šarić u 53. minutu na asistenciju Brnića.

Pitanje pobednika otklonio je Mario Vušković golom iz penala u 89.

Hrvati u sledećem kolu, 15. oktobra, gostuju Gruziji, Mađari istog dana Kazahstanu.