Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

18.10.2019 | 16.07

Gvangdžu Evergrande se vraća na šampionski put

Pobedom na gostovanju u Šenženu, rezultatom 3:2, ekipa Gvangdžu Evergrandea prekinula je seriju loših rezultata i sa tri boda, sačuvala lidersku poziciju, četiri kola pre kraja.

Elkeson

Getty images/ Al Bello

Silovit start gostiju i golovi Elkesona u 15. i Paulinja u 19. minutu, doneli su ekipi Fabija Kanavara prednost i mirnoću, iako je domaćin u 39. minutu preko rezerviste Džona Marija smanjio na 2:1.

Već na početku drugog poluvremena, u 52. minutu, Elkeson je još jednom zatresao mrežu Guo Veija, da bi tek u sudijskoj nadoknadi Kamerunac Mari postigao drugi gol i postavio konačan rezultat.

Na stadionu u Langfangu, ekipa Hebeija je savladala Tjanđin Tedu rezultatom 2:1 i definitivno pobegla iz opasne zone. Tim kojeg sa klupe vodi domaći stručnjak Sije Feng, poveo je golom Fernandinja u 23. minutu, ali su gosti do poluvremena izjednačili zahvaljujući nemačkom asu Sandru Vagneru, kome je to bio osmi gol u sezoni.

Odlučujući trenutak dogodio se u 77. minutu, kada je Brazilac Markao iskoristio sjajno dodavanje Vanga Ćjuminga i zatresao mrežu Dua za konačnih 2:1.

U subotu su na programu još dva meča 26. kola, uz derbi u kojem se sastaju drugoplasirani Peking Guoan i trećeplasirani Šangaj SIPG.